Szkoła dla rodziców

🤔 O CO CHODZI ❓

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców  – to program prowadzony w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz o książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły”. Warsztaty są autorstwa Joanny Sakowskiej z Ośrodka Rozwoju Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, u której szkoliła się nasza trenerka.

Moduły dla rodziców
 • Szkoła dialogu

  Szkoła dialogu

  💕 DLACZEGO WARTO ❓ Szkoła dialogu uczy nie tyle „metod” co budowania relacji opartej na dialogu i szacunku dla obu stron – rodzica i dziecka. Podczas kolejnych 10 spotkań grupowych, rozmów, sięgania do wspomnień, własnych doświadczeń, wykonywania ćwiczeń podczas zajęć, a także w domu – …Czytaj więcej »
 • RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI

  RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI

  💕 DLACZEGO WARTO ❓ „Rodzeństwo bez rywalizacji” to drugi moduł adresowany do Rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko lub oczekują kolejnego i brali już udział w pierwszej części warsztatu. Celem warsztatu jest zrozumienie skąd się bierze zazdrość między rodzeństwem i co rodzice mogą zrobić, …Czytaj więcej »
 • JAK DOGADAĆ SIĘ Z NASTOLATKIEM?

  JAK DOGADAĆ SIĘ Z NASTOLATKIEM?

  💕 DLACZEGO WARTO ❓ Część III Szkoły dla Rodziców i Wychowawców uwzględnia problemy wieku dorastania i wywołane tym zaburzenia w komunikacji i kontaktach między rodzicami i wychowawcami a młodzieżą. Celem zajęć jest więc zastanowienie się przez uczestników warsztatów czy znają świat dorastającej młodzieży oraz uświadomienie …Czytaj więcej »