nasz zespół

Zarząd

Aneta Rokicka

Aneta Rokicka - Rozwój i doskonalenie organizacji

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prezeska Fundacji, Wizjonerka, Trenerka, Specjalistka ds. programów profilaktycznych. Odpowiedzialna za strategię rozwoju organizacji.

 • PREZESKA ZARZĄDU:

ma ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w finansach i zdane egzaminy w Ministerstwie Finansów – certyfikat Ministra Finansów nr 5219/2004

▪ posiada międzynarodowy certyfikat z zakresu zarządzania: Lean Six Sigma – poziom Green Belt nr certyfikatu 2460

▪ posiada też Europejski Certyfikat Fundraisingu nr 17/CFR11/2021

 • TRENERKA ROZWOJU OSOBISTEGO, ukończyła m.in.

▪ Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego

▪ Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie

▪ Dodatkowe warsztaty: Gestaltowskie narzędzia w pracy coacha, Psychologię dla coachów

 • ART COACH/ARTTERAPEUTKA, ukończyła m. in.

▪ Artcoaching – wykorzystanie twórczej ekspresji w coachingu i rozwoju osobistym

▪ Roczny Kurs Technik Terapii Tańcem i Analizy Ruchu

▪ Dodatkowe warsztaty: Psychologiczne aspekty terapii tańcem i ruchem w coachingu

 • SPECJALISTKA DS. PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH, jest realizatorem:

▪ trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – certyfikat nr: WA-WWP.401.20.18.MW

▪ programu do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody Kids Skills  – certyfikat Kids’Skills Coach Certification – Helsinki Brief Therapy Institute in Finland

▪ seminariów inspirujących Jespera Juula – certyfikat Family Association i Familylab Polska

▪ międzynarodowego programu rozwoju kreatywności i umiejętności XXI w. Destination Imagination – nr certyfikatu 20/2018

▪ międzynarodowego programu Odyssey of the Mind® 

▪ Akademii Emocji i Relacji – programów profilaktycznych z zakresu rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży

 • SOCJOTERAPEUTKA/EDUKATORKA – certyfikowana w BENNEWICZ Instytut Kognitywistyki, ukończyła m.in.

▪ Szkołę Psychologii Doświadczeń Subiektywnych

▪ Roczny kurs rozwoju osobistego „Szczęśliwa bez winy, Silna bez krzywdy”

▪ Kurs „Dialog – droga Twojej wewnętrznej przemiany”

▪ Warsztaty specjalistyczne: „Coachnig relacji. Miłość Toksyczna. Miłość Dojrzała”, „Coaching Transpersonalny: Coaching Tao”, „Coaching Zdrowia. Zdrowe Życie.”, „Coaching Transpersonalny: Hipnoza Generatywna. Podejście kognitywne jako metoda pracy w life coachingu”

▪ posiada licencję do stosowania w praktyce gier coachingowych: „kryZYSK, czyli 99 mil do portu” oraz „STO MAP DO CELU”. 

 • zgłębianie techniki pracy z ciałem i praca w ogrodzie 
 • uwielbiam dalekie samochodowe podróże bez planu, za to z przewodnikami PascalLajt pod ręką
 • marzę o ranczu ze zwierzętami, permakulturową farmą i oczywiście salą warsztatową w naturze,  
 • najchętniej odpoczywam na górskich wyprawach
 • ostatnio jestem pasjonatką e-sportowego świata
 • kocham tańczyć i uwielbiam wymyślać nowe projekty

Zespół

Agnieszka Gajewska

Agnieszka Gajewska - Komunikacja i budowanie relacji

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Odpowiada za:

 • strategię fundraisingową, w tym obsługę darczyńców
 • bezpośrednia obsługę klientów

Przez ostatnie 10 lat mieszkałam i pracowałam za granicą, co nauczyło mnie bardzo wiele nie tylko w pracy, ale i osobistym życiu. To doświadczenie pozwoliło mi na rozwój umiejętności niezbędnych w pracy z ludźmi z różnych kultur i środowisk. Dodatkowo, szkolenie z zakresu fundraisingu dostarczyło mi cennych nauk, które rozwinęły moje umiejętności w tej dziedzinie. Jako mama dwójki dzieci i absolwentka szkoły dla rodziców i wychowawców, codziennie doświadczam, jak ważne są organizacja, cierpliwość i kreatywność w rozwiązywaniu problemów.

Moją pasją są podróże. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, kultury i ludzi. Każda podróż to dla mnie przygoda i możliwość rozszerzenia horyzontów.. Spędzanie czasu na łonie natury, zwłaszcza z rodziną, jest dla mnie dodatkowym wymiarem tych podróży. To połączenie pasji do przyrody i odkrywania nieznanych dotąd zakątków świata daje mi energię i inspirację do działania w codziennym życiu.

Dla mnie, Fundacja Wyobraź Sobie to niesamowite miejsce!  Tutaj, każdego dnia, dostrzegam realny wpływ naszej wspólnej pracy na życie ludzi. To więcej niż praca – to przestrzeń, w której moje pasje, doświadczenie i umiejętności znajdują prawdziwe zastosowanie i pozwalają na tworzenie pozytywnych zmian. Poznawanie ludzi, którzy wierzą w misję naszej fundacji, jest cudownym doświadczeniem. Jest to miejsce które tworzą osoby skierowane na drogę rozwoju, wspierające się nawzajem w dążeniu do realizacji wspólnych celów. Jestem niezmiernie dumna, że mogę pracować w takim miejscu, gdzie otoczenie jest nie tylko profesjonalne, ale też niezwykle inspirujące i motywujące do osobistego i zawodowego wzrostu. 

Katarzyna Szybisty

Katarzyna Szybisty - Komunikacja i budowanie relacji

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Akademia Nauki 
 • Akademia Kreatywności
 • Krąg Kobiet

Odpowiada również za:

 • strategię marketingową w tym Święto Wyobraźni 
 • rozwój współpracy z biznesem

Certyfikowana trenerka międzynarodowych programów „Destination Imagination” i Odysei Umysłu. Aktorka, wokalistka, absolwentka szkoły artystycznej im Stanisława Ignacego Witkiewicza –Witkacego w Krakowie. Dyplom aktora scen muzycznych uzyskała w Natural Voice Perfection Institute. Certyfikowana trenerka i terapeutka głosu NVPI dodatkowo Certyfikat DoctorVox Therapy.  Od 2005 do 2020 roku prowadziłam własne Studio Yapa, z którym w 2011 roku prowadziłam warsztaty teatralne na oddziale psychiatrii w Szpitalu św. Ludwika w Krakowie. Od 2013 roku jako instruktorka  teatru i wokalu współpracowałam   z Regionalnym Ośrodkiem Kultury Doliny Karpia w Zatorze, Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy a od 2017 roku także z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Spytkowicach, Centrum Kultury Podgórza, oraz Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice.  Od 2022 r prowadzę autorskie zajęcia animacyjno umuzykalniające dla dzieci w wieku 0 do 3 lat wykorzystujące między innymi technikę E.E. Gorgona. Jestem współautorką i wykonawczynią  kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy” firmy Skanska S. A.  oraz  „Bezpieczni w Domu i Mieszkaniu” firmy  Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o. Obecnie jako  artystka i pedagog współpracuje z Non Art Studio, Vocal Studio, Natural Voice Perfection Institute oraz CKiS w Skawinie.  

Zaś moje serce społecznika już od sześciu lat bije jednym rytmem z Fundacją Wyobraź Sobie gdzie realizuję się jako człowiek, rodzic, wolontariusz, trener, fundraiser i liderka ds promocji

Muzyka, piosenka (aktorska, poetycka, autorska), reżyseria, aktorstwo – tworzenie innej rzeczywistości. Dodatkowo uwielbiam dekoratorstwo oraz florystykę.

miejsce, w którym wyobraźnia jest na pierwszym miejscu. To miejsce, gdzie wszystko jest możliwe.

Anna Kwiecień

Anna Kwiecień - Sekcja Księgowości

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Odpowiada za:

 • sekcję księgowości 

Specjalistka do spraw handlowych z pięcioletnim doświadczeniem, które nabyła w dziale sprzedaży firmy produkcyjno-handlowej. Po dłuższej przerwie w której realizowała jedno z najważniejszych wyzwań życiowych jako mama dwójki dzieci postanowiła powrócić do aktywności zawodowej i realizować nowe wyzwania jakie niesie działalność w Fundacji, której misja i cele są jej bardzo bliskie. Absolwentka dwóch stopni “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, uczestniczka w 3 Seminariach Inspirujących Jespera Juula oraz w warsztatach dla kobiet „Droga do zmiany”. Doświadczyła dziewięć lat życia z rodziną na emigracji, poznała co to samoorganizacja, odpowiedzialność za siebie i innych oraz uczyła się jak radzić sobie ze stresem, dużo podróżowała z małymi dziećmi oraz poszukiwała alternatywnych rozwiązań w trudnych sytuacjach. Z wykształcenia technik ekonomista o specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw a także absolwentka studium turystyczno-ekonomicznego oraz studium kosmetycznego. Cechuje ją otwartość na ludzi, odpowiedzialność, uczciwość, zadaniowość oraz wysoka wrażliwość. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki nastolatków oraz posiadaczką kota syberyjskiego o niebieskich oczach.

Od zawsze ciekawił mnie człowiek mały i duży, dlatego uwielbiam czytać książki o tematyce psychologicznej i rozwojowej, interesuję się również ochroną środowiska i świadomie podejmuję działania proekologiczne w moim otoczeniu. Lubię spędzać czas blisko natury,
w lesie lub nad jeziorem. Spacery, jazda na rowerze i pływanie kajakiem to mój sposób na aktywność sportową. Jestem również miłośniczką zwierząt, od zawsze w moim domu były zwierzęta i nie wyobrażam sobie już życia bez towarzystwa zwierząt.

To wyjątkowe miejsce, które stało się dla mnie początkiem nowej podróży ku zmianie i lepszej przyszłości. To miejsce w którym spotyka się ludzi odważnych, pełnych pasji i charyzmy, którzy pragną zmieniać świat na lepsze, niosąc realną pomoc dzieciom oraz dorosłym, dając im w ten sposób poczucie sprawczości. I dlatego ogromnie się cieszę, że tutaj jestem.

Gabriela Okarmus

Gabriela Okarmus - Sekcja Księgowości

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Odpowiada również za:

 • sekcję księgowości

Ukończyłam zespół szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Posiadam kwalifikacje EKA.05. – Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych oraz kwalifikacje EKA.04. – Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej. Ukończyłam kurs MS Office Excel oraz praktyki zawodowe i staż w dziale kadr i płac. Obecnie jestem studentką Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Moda oraz pogłębianie wiedzy na temat finansów i rachunkowości.

Miejsce pełne kreatywności, w którym możemy rozwijać się, nabywać doświadczenie oraz poznawać nowych ludzi.

Marta Szymczak Kozłowska

Marta Szymczak - Kozłowska - Sekcja Prawna

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Odpowiada również za:

 • wsparcie prawne
 • pozwala odnaleźć się wśród meandrów i zawiłości prawa

Ukończyła z wyróżnieniem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a po ukończeniu aplikacji radcowskiej w OIRP w Krakowie zdała egzamin zawodowy i uzyskała tytuł radcy prawnego. W 2022 roku ukończyła kurs certyfikujący na mediatora sądowego.

Joga i długie rodzinne wycieczki rowerowe (z przerwą na dobre jedzenie).

Miejsce nieustannej podróży ku lepszemu poznaniu i zrozumieniu siebie i bliskich.

Anna Książek

Anna Książek - Koordynacja, Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • “Zmień swój świat”
 • “Droga do zmiany”
 • “Światozmieniacze”
 • Warsztaty online w języku angielskim
 • Kręgi Kobiet
 • Szkolenia międzynarodowe 
 • Socjokracja oraz inne metody zarządzania grupami i podejmowania decyzji

Odpowiada również za:

 • Działania międzynarodowe
 • koordynację projektu Wo(men) Empowerment
 • rozwój Akademii Światozmieniacza

Skończyła 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia oraz 3-letnie studia licencjackie na kierunkach Pedagogika i Kulturoznawstwo. Ukończyła także roczną Szkołę Profesjonalnego Coachingu oraz Polską Szkołę Reportażu. Jest trenerką, coachem, opowiadaczką historii i aktywistką. Przez 7 lat w ramach projektu ExChange The World (exchangetheworld.info) podróżowała dookoła świata, zbierając historie światozmieniaczy i światozmieniaczek – osób, które zmieniają nasz świat na lepsze. Pełne portfolio: http://annaksiazek.mystrikingly.com/.

Podróżowanie, spotykanie ludzi, zbieranie historii, czytanie książek, chodzenie po górach, odkrywanie siebie

Przestrzeń wspólnego światozmieniania, w której nawet rzeczy niemożliwe udaje się prędzej czy później zrealizować.

Dawid Rokicki

Dawid Rokicki - Koordynacja, Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Rising Players
 • Bezpieczna Nawigacja
 • Akademia Gamera
 • Akademia Elektroniki
 • asystent w Akademii Nauki 

Odpowiada również za:

 • koordynację projektu “W sieci wsparcia”

Z Fundacją związany od początku jej istnienia, droga zawodowa i edukacyjna wiedzie od praktyk zawodowych w branży elektronicznej, przez asystowanie w treningach, aż po obecne studia psychologiczne na Uniwersytecie Młodzieżowym. Były stypendysta Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w programie „Małopolski Program Stypendialny w ERPO WM”. Wieloletni uczestnik Międzynarodowego Programu Edukacyjnego „Destination Imagination”, gdzie jako członek drużyny „Eno’ono’o” zdobył 3 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Reprezentant Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności. Absolwent kursu  edukacyjno-profilaktycznego dla e-trenerów w Bennewicz Instytut Kognitywistyki oraz szkolenia fundraisingowego w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu. Lider półprofesjonalnych drużyn e-sportowych.

Pasjonuję się nie tylko psychologią, socjologią i nowymi technologiami, ale również aktywnością fizyczną i grami komputerowymi.

Dla mnie Fundacja „Wyobraź Sobie” to nie tylko miejsce pracy. To przestrzeń, gdzie mogę łączyć swoje pasje z wartościowym wkładem w życie młodych ludzi. Tu mam możliwość nie tylko nauczać, ale i ciągle się uczyć – od uczestników, kolegów, a także przez wyzwania, które przed nami stawia współczesny świat.

Maja Lisowska

Maja Lisowska - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Akademia Światozmieniaczy 
 • „Wakacje z wyobraźnią”  
 • English workshops for adults 

Odpowiada również za:

 • procedurę ekologiczną 
 • zwiększanie inkluzywności

przyrodniczka z pasją do nauki i edukacji, nauczycielka, popularyzatorka nauki. Uczy przyrody, biologii i chemii w Kangurowej Szkole Podstawowej w Krakowie. Prowadzi  warsztaty dla dzieci w ramach zajęć pozalekcyjnych, w domach kultury, na piknikach naukowych. Zawodową drogę zaczynała jako naukowiec (głównie w Arktyce i w… Skawinie!), prowadziła sekretariat Polskiego Konsorcjum Polarnego. Konsultuje przyrodnicze książki dla dzieci, niedawno spełniła zawodowe marzenie jako tłumaczka. Posiada doświadczenie w realizacji warsztatów Światozmieniacze oraz warsztatów dla dorosłych, którzy chcą trenować swój angielski.

Szydełkowanie, szycie i robienie na drutach. Gra również na gitarze. Chodzi po górach i dba o ogród; podgląda przyrodę i uwiecznia ją na zdjęciach. Rysuje oraz maluje.

Miejsce unikalne i ważne dla skawińskiej społeczności. Cieszy się, że jest jego częścią.

Katarzyna Rotter - Jarzębińska

Katarzyna Rotter - Jarzębińska - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 •  

Odpowiada również za:

 • opiekę mentorską nad przygotowaniem drużyn z Gminy Skawina do udziału w międzynarodowym konkursie twórczego rozwiązywania problemów Odyseja Umysłu

Z wykształcenia geograf, marketingowiec i menedżerka projektów. Zawodowo najchętniej organizuje, uczy, tworzy i szuka nowych rozwiązań – realizuje się zwłaszcza jako edukatorka popularyzująca wiedzę naukową, koordynatorka projektów i współpracy międzynarodowej, moderatorka procesów kreatywnych. Bywa nauczycielką akademicką i badaczką.

Poszerzanie wiedzy i rozumienia świata. Filmy, książki, podróże, rozmowy – pozwalają jej poznawać różne środowiska, punkty widzenia, wartości i sposoby na życie – inspirują do rozwoju.

Miejsce rozwoju osobistego, daje pole do zaangażowania w działania zgodne z jej systemem wartości. LET’S MAKE THE WORLD A BETTER PLACE!

Patrycja Bałabuch

Patrycja Bałabuch - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Dam Radę
 • Akademia Emocji 
 • Klub Absolwentów Szkoły dla Rodziców 

Odpowiada również za:

 • politykę ochrony dzieci
 • rozwój programu Akademia Emocji

Z wykształcenia pedagożka, absolwentka studia aktorskiego L’art. Swoje bazowe doświadczenie zdobywała pracując w różnych placówkach nauczania przedszkolnego w USA.

 Zafascynowana modelem pracy wspierającym systemowy rozwój rodziny, który poznała w stowarzyszeniu Parent Connection w Tucson, Arizona. Zapalona uczestniczka szkoleń psychologiczno – terapeutycznych w tym organizowanych przez StarNet Illinois, Zero to Three i Child Mind Institute.

 Koordynator zespołu HR, szkoleniowiec, ukończyła roczny kurs w ośrodku szkoleń systemowych oraz kurs socjoterapii i psychoterapii młodzieży w krakowskim centrum psychodynamicznym. Aktualnie rozpoczyna szkolenie całościowe.

Uwielbia rodzinne eskapady a gdy znajduje chwilę czasu dla siebie idzie w góry, najlepiej w towarzystwie męża i dobrej lektury

Miejsce gdzie w towarzystwie ludzi, którzy patrzą głębiej może być w pełni sobą

Gabriela Margas

Gabriela Margas - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak: 

 • Akademii Emocji

Czynna nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i logopeda. Studiowała na Uniwersytecie Pedagogicznym na kierunkach: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Psychoprofilaktyka zaburzeń i wspomaganie rozwoju i na Akademii Ignatianum na kierunku Logopedia. Ukończyła studium dziennikarskie. Stale poszukuje nowych pomysłów na siebie.

Dziennikarstwo, literatura i dobre jedzenie.

Motywacja do poszerzania swojej wiedzy, rozwijania relacji z innymi i zdobywanie nowych doświadczeń.

Agnieszka Wentrych

Agnieszka Wentrych - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak: 

 • Akademii Emocji

psycholog, ukończyła szkolenie z zakresu psychoterapii systemowo- psychodynamicznej oraz szkolenie dla terapeutów EEG Biofeedback I i II stopnia. Na co dzień pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Prowadzi diagnozę psychologiczną rozwoju psychoruchowego oraz diagnozę trudności szkolnych dzieci i młodzieży, zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe, konsultacje dla rodziców dot. rozwoju i wychowania dziecka. Współpracuje z Wydawnictwem Edukacyjnym „Bliżej Przedszkola” – autorka artykułów i publikacji. Zawodowo interesuje się zagadnieniami z zakresu psychosomatyki, profilaktyki i promocji zdrowia, rozwoju i wychowania małego dziecka oraz rozwoju osobistego. W pracy zawodowej inspirują ją słowa Alberta Einsteina: „Żadna liczba eksperymentów nie może dowieść, że mam rację: jeden eksperyment może pokazać, że jej nie mam.”

..dziecięca wyobraźnia i otwartość… uwielbiam rustykalne wnętrza, zapach wiosny i jesieni, kolory natury, łagodną muzykę, spacery w kameralnym gronie i niedzielne śniadania w towarzystwie Męża 😉

..miejsce spotkania z drugim człowiekiem i samą sobą… zaproszenie do odkrywania zasobów… nowe horyzonty i wyzwania… inspirujący ludzie, którzy dzielą z innym i swój czas, uwagę i talenty…

Aleksandra Kudlik

Aleksandra Kudlik - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak: 

 • Akademii Emocji

Trenerka, koordynatorka projektów, konsultantka DISC i pedagog w jednym. W swojej pracy zawodowej słowa “rozwój” i “twórczość” odmieniła już chyba przez wszystkie przypadki. Prowadziła szkolenia z zakresu m.in. komunikacji, współpracy i twórczego myślenia, pracując z różnymi grupami. Współprowadziła liczne programy teambuildingowe. Posiada doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu projektami oraz pracą zespołów. Autorka gier szkoleniowych, szkoleń e-learnigowych, pomocy dydaktycznych oraz publikacji z zakresu edukacji. Jako facylitatorka uczestniczyła w tworzeniu oraz realizacji jednego z pierwszych w Polsce paneli obywatelskich. 

 Prywatnie – szczęśliwa posiadaczka Karty Dużej Rodziny, w której żyłach płynie kawa 😉

Czytanie, w tym książek; wyprawy w ciekawe rejony (np. do Świata Dysku), recykling kulinarny (czyli kuchenne „zero waste”).

Miejsce, które udowadnia, że warto pozwolić wyobraźni działać

Andrea Pucci

Andrea Pucci - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak: 

 • „Światozmieniacze”
 • Warsztaty online w języku angielskim
 • Międzynarodowe Kręgi Mężczyzn
 • Szkolenia międzynarodowe 
 • Socjokracja oraz inne metody zarządzania grupami i podejmowania decyzji

Odpowiada również za: 

 • procedurę ekologiczną

Chemik, badacz i permakulturysta. Jest współzałożycielem inicjatywy ExChange the World, w ramach której podróżował po świecie szukając światozmieniaczy i światozmieniaczek. Pracował w wielu projektach, związanych przede wszystkim z alternatywnym rolnictwem, ekologią, zrównoważonym rozwojem. Pasjonat różnorodności, w tym różnorodności kultur i języków. Pochodzi z Włoch.

Natura, jedzenie, spędzanie czasu z przyjaciółmi. Ceni głębokie rozmowy i kocha odkrywać nowe rzeczy.

Andrea wierzy w to, że życie jest lepsze i ciekawsze kiedy rozwijamy się nie tylko jako jednostki, ale też jako część społeczności. Fundacja Wyobraź sobie to dla niego miejsce, w którym może rozwijać oba te aspekty.

Agnieszka Stec

Agnieszka Stec - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Akademia Nauki
 • Od wyobraźni do innowacji

Całe dzieciństwo i lata nastoletnie działałam w harcerstwie, najpierw jako uczestnik, a później wychowawca młodzieży. Organizowałam zbiórki, wyjazdy i koordynowałam harcerskie projekty. Właśnie to doświadczenie popchnęło mnie w kierunku pracy z dziećmi i młodzieżą. Obecnie jestem studentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień poza życiem uczelnianym zajmuję się prowadzeniem zajęć robotyki dla dzieci jak i organizacją zabaw i  animacji dla najmłodszych.

Psychologia rozwojowa, neuropsychologia i rozwój osobisty. W wolnym czasie lubię czytać i tworzyć coś z niczego majsterkując, odnawiając meble, czy dziergając na drutach. Bliskie mojemu sercu są również koty, zawsze chodzące własnymi drogami, z ich tajemniczą i nieodgadnioną naturą.

Przede wszystkim inspiracja, poszerzanie horyzontów i społeczność, która sprawia, że pomysły dotychczas tylko mieszkające w wyobraźni, udaje się urzeczywistnić.

Anna Bącela

Anna Bącela - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Akademia Nauki

Absolwentka Collegium Medicum UJ na kierunku Ratownictwo Medyczne. Po ośmiu latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, wróciła ze swoją sześcioosobową rodziną, aby w Polsce realizować swoje pasje związane z malowaniem, muzyką oraz pracą z dziećmi. Jako mama czwórki dzieci odkryła jak bliskie są jej tematy związane z rozwojem, wychowaniem dzieci oraz ich kształceniem. Przez ostatnie 4 lata pobytu za granicą prowadziła nauczanie domowe, zgodnie z podstawą programową polskiej edukacji dla dwójki swoich dzieci, co pozwoliło zniwelować różnice edukacyjne po powrocie. W Wielkiej Brytanii również prowadziła katechezę dla dzieci przy Polskiej Misji Katolickiej. 

Absolwentka trzech stopni „Szkoły rodziców i wychowawców”. 

Aktualnie prowadzi szkolną scholę w szkole podstawowej oraz własną działalność rękodzielniczą gdzie wykonuje ikony na zamówienie.

Jej pasją jest rękodzielnictwo. Nie tylko malarstwo ale również szydełkowanie. Kocha czytać książki, muzykę i taniec.

“Miejsce, które zmieniło jej życie, myślenie. Skłoniło do zmian. Nauczyło dbać o samą siebie”

Katarzyna Malinowska

Katarzyna Malinowska - Skład Trenerski

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Obudź ciało, uwolnij stres 
 • Masaże relaksacyjne

Masażystka, instruktorka fitness, sekretarka medyczna.

Masaż relaksacyjny, muzyka taniec, saunowanie, wycieczki górskie, joga

Droga do spełnienia marzeń, swoich i innych, rozwój osobisty, większa świadomość siebie, poznanie nowych ciekawych osób i praca z nimi.

Wolontariusze

Grażyna Olewicz

Grażyna Olewicz

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Wolontariuszka w działaniach fundraisingowych, odpowiedzialna za rozwój platformy e-learningowej.

Z wykształcenia biotechnolog,  inspektor BHP, organizator produkcji i już za chwilę profesjonalny coach… 🙂 Ponad 13 lat współpracuje z międzynarodowymi zespołami w obszarze rozwoju produktu i wdrażania na rynek nowych produktów z branży słodkich wypieków. Uwielbiam pracę z ludźmi i dynamikę współpracy zespołowej.

Obecnie główna moja pasja to moja 5-letnia córka, poza tym rozwój osobisty, kontakt z drugim człowiekiem, obcowanie z naturą 🙂 Jak tylko nadarzy się okazja to uwielbiam rowerowe wycieczki i spacery po górskich szlakach.

Skarbnicą wiedzy  jak na co dzień  stawiać czoła wyzwaniom rodzinnym i wychowawczym. Wsparciem w trudnych chwilach mojego życia. Uśmiechem na moich ustach przy każdej kolejnej niesamowitej fundacyjnej inicjatywie.

Łukasz Pierożek

Łukasz Pierożek

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Wolontariusz w działaniach promocyjnych 

Z zawodu jest technikiem handlowcem. Pracuje w logistyce.

Teatr, muzyka, chodzenie po górach, obcowanie z przyrodą.

To miejsce w którym można spotkać świetnych ludzi pełnych różnych pasji i zaangażowanych w ulepszanie świata.

Sylwia Krzywy

Sylwia Krzywy

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Wolontariuszka w działaniach promocyjnych

Jestem kobietą, która najbardziej lubi brak stagnacji. Lubię wyzwania, lubię tworzyć i mieć wpływ na swój własny rozwój i na to, jak rozwija się przestrzeń, w której żyję. Lubię ludzi, zwłaszcza tych, którzy to, co robią, robią z pasją i przekonaniem. Lubię wodę – to nad nią wypoczywam najskuteczniej, o każdej porze roku. Do niedawna byłam stałą bywalczynią Przystanku Woodstock (Pol’and’Rock), trochę pokonała mnie zmiana lokalizacji, jednak w sercu ciągle „peace, love, music” Energię czerpię też ze śpiewu – śpiewanie to, imho, masaż dla mózgu. Uwielbiam jeździć vespą.

Wspieram Fundację Wyobraź Sobie, bo uważam, że zajmują się tematami, które w naszym kraju są jednocześnie bardzo ważne, trudne i zaniedbane. Myślę tu o relacjach – tworzeniu ich i utrzymywaniu, emocjach – nazywaniu i oswajaniu ich, a także o rozwijaniu w młodych ludziach uniwersalnych umiejętności takich jak kreatywność, poszukiwanie i rozwijanie własnej pasji i szeroko pojętych umiejętności społecznych. W Fundacji nie próbują wyciągać młodych z ich świata ale być z nimi w nim i pomóc im go kreować i się w nim nie zgubić. Chyba tyle.

Nadia Rokicka

Nadia Rokicka

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Wolontariuszka w działaniach promocyjnych

Aktualnie odpowiedzialna za swoją własną edukację 8-klasistka. Wieloletnia Uczestniczka Ogólnopolskich Olimpiad Kreatywności. Absolwenta Szkoły Musicalu NVPI.

Literatura, działania społeczne i rozwój artystyczny.

Miejscem eksperymentowania i uczenia się ciągle nowych rzeczy.

Osoby współpracujące

26. Anna Jera

Anna Jera

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Mury Milczenia 
 • Program edukacyjno-profilaktyczny dla e-trenerów
Dyrektor Programowy Instytutu Kognitywistyki, wykładowca, trener kognitywny, mentor, coach. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa i Administracji, Szkołę Trenerów Biznesu oraz Szkołę Coachów w Grupie TROP, studia podyplomowe w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Rozwój Regionalny. Certyfikaty i uprawnienia:
 • Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Warszawskiego
 • Coach i Trener Metody TROP
 • GAME-coach
 • ART-coach
 • Coach Praktyk Biznesu
27. Maciej Benewicz

Maciej Bennewicz

W FUNDACJI WYOBRAŹ SOBIE..

Prowadzi takie warsztaty jak:

 • Mury Milczenia 
 • Program edukacyjno-profilaktyczny dla e-trenerów
założyciel Instytutu Kognitywistyki, wykładowca kognitywny, superwizor, master coach, mentor. Twórca programu coachingowego European Quality Award akredytowanego przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC. Coach superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu. Prowadził zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Uniwersytecie Warszawskim, na Akademii Leona Koźmińskiego, w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie i wielu innych uczelniach polskich. W latach 2009 – 2012 był prezesem EMCC Poland (European Mentoring and Coaching Council). Posiada 20 letnie doświadczenie w branży szkoleń skierowanych do biznesu oraz 30 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi w różnych nurtach terapii i rozwoju osobistego.
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera