Szkoła dla rodziców i wychowawców

121543338_2805441406444101_8860948385030158392_o

„Jak dogadać się z Nastolatkiem ” ➡ kolejne spotkanie za nami ➡ tematem były GRANICE.
🏞 Dziś było metaforycznie: o podróży, o drodze, o jej dobrym oznakowaniu ⛔ i sporo było o naszych rodzicielskich lękach.
Czy spotkanie choć trochę pomogło uporządkować ten trudny świat ❓
💬 „Na szczęście w podróż do swej tożsamości nastolatek zabiera ze sobą plecak, w którym schowane są wszystkie te rzeczy, które wkładali tam rodzice. Część z nich symbolicznie wyrzuci, ale zawsze jest szansa, że wracając po swoich śladach do więzi rodzinnych, pozbiera je z powrotem. Warto, wręcz trzeba do dziecka mówić i wrzucać mu do tego plecaka jak najwięcej tego co ważne, dobre” (Fogler, Bartz).
❗ Szalenie ważne jest, żeby rodzice Nastolatków pamiętali, że „Wiek dojrzewania jest jak dramat homara. W czasie, kiedy zmienia swoją starą skórę a nie wyprodukuje jeszcze nowej – jest całkowicie bezbronny”
A co jeśli moje własne życie staje się tak trudne i emocjonalnie wyczerpujące, że jest mi ciężko myśleć o dzieciach ❓ Czy mam czas zastanowić się choć przez chwilę co jest dla mnie ważne, jakiej wartości chronię stawiając granice i czy to dobro o które właśnie walczę ze swoim dzieckiem jest tego warte ❓
Warto odrabiać swoje życiowe lekcje 🙏💙 Już za tydzień świat emocjonalny nastolatka 💪
Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Biurem Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina i finansowane z budżetu Gminy Skawina.
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera