SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – to program prowadzony w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz o książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły”. Warsztaty są autorstwa Joanny Sakowskiej z Ośrodka Rozwoju Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, u której szkoliła się nasza trenerka. Program uczy nie tyle „metod” co budowania relacji opartej na dialogu i szacunku dla obu stron – rodzica i dziecka. Podczas kolejnych 10 spotkań grupowych, rozmów, sięgania do wspomnień, własnych doświadczeń, wykonywania ćwiczeń podczas zajęć, a także w domu – nauczysz się jak odkrywać to co dobre i piękne zarówno w Tobie, jak i u Twoich bliskich.
„Szkoła dla rodziców i wychowawców” dzieli się na trzy moduły
Moduł I – „Szkoła dialogu”
Moduł II „Rodzeństwo bez rywalizacji”  – TRWA REKRTUACJA 
Termin:  21 września 2021 18:00-21:00
Moduł III – „Jak dogadać się z nastolatkiem?” – TRWA REKRUTACJA
Termin: 23 września 2021 18:00-21:00
KIEDY I GDZIE❓
Warsztaty to 10 cotygodniowych spotkań w siedzibie Fundacji Wyobraź Sobie przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie.
JAKI JEST KOSZT❓
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty są finansowane ze środków budżetu Gminy Skawina.
KTO PROWADZI ❓
Aneta Rokicka – coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Obecnie w procesie akredytacji w BENNEWICZ Instytut Kognitywistyki. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Realizatorka Akademii Emocji – programu wspomagania rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży. Prywatnie mama 15-letniego Dawida i 11-letniej Nadii
JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
Na Warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona do 10). Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł Warsztatów prosimy przesłać na adres biuro@wyobrazsobie.org.pl. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorem projektu: Panią Pauliną Góralczyk – pod numerem telefonu 515-872-612.
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera