REKRUTACJA TRWA: SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW – MODUŁ III

mod 3

➡ Czy wiesz jak postępować, by utrzymać dobre relacje z nastolatkiem?
➡ Czy potrafisz pomóc dziecku przebrnąć przez trudny okres dojrzewania?
➡ Czy chciałabyś/chciałbyś poznać i zrozumieć zmiany zachodzące w Twoim dorastającym dziecku?
O CO CHODZI ❓
Warsztaty „Jak dogadać się z nastolatkiem?” to III Moduł Szkoły dla Rodziców. Podobnie jak poprzednie, został oparty na koncepcjach Elaine Mazlish i Adele Faber oraz na koncepcjach Zbigniewa Gasia, który analizuje sposób, w jaki zachowania dysfunkcyjne zaspokajają ważne potrzeby rozwojowe nastolatków.
W trakcie 10 spotkań rodzice doskonalą swój warsztat wychowawczy poznając np. cele życiowe nastolatka, ćwicząc ustalanie granic, mówienie o uczuciach czy zachęcanie nastolatków do współpracy. Dowiadują się również co robić zamiast karania czy jak wspólnie rozwiązywać konflikty. Znaczną część warsztatów poświęca się na zagadnienia dotyczące rozmów z nastolatkami na trudne tematy (uzależnienia, media, seks). Zajęcia przebiegają w atmosferze zrozumienia i wzajemnego wsparcia, w której można swobodnie rozmawiać na nurtujące tematy dorastających dzieci.
Warsztaty przeznaczone są dla rodziców i wychowawców nastolatków, którzy ukończyli przynajmniej I część „Szkoły”. Wynika to z tego, że część III stanowi pogłębienie i rozszerzenie umiejętności nabytych w I lub I i II module warsztatów.
DLACZEGO WARTO ❓
Część III Szkoły dla Rodziców i Wychowawców uwzględnia problemy wieku dorastania i wywołane tym zaburzenia w komunikacji i kontaktach między rodzicami i wychowawcami a młodzieżą. Celem zajęć jest więc zastanowienie się przez uczestników warsztatów czy znają świat dorastającej młodzieży oraz uświadomienie sobie jakie potrzeby mają, czy jakich trudności doświadczają ich dzieci.
Poruszymy takie tematy jak:
GRANICE ➡ pozwolić czy zabronić ❓
UCZUCIA ➡ nie poznajesz własnego dziecka ❓
WSPÓŁPRACA ➡ czy ciągle musisz mu przypominać ❓
KARY ➡ a może konsekwencje ❓
ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW ➡ czy dobrze byłoby się porozumieć ❓
TRUDNE TEMATY ➡ dla rodziców i nastolatków
7 spotkanie jest przeznaczone tylko dla młodzieży a 9 spotkanie jest spotkaniem dla rodziców i nastolatków.
KIEDY I GDZIE ❓
Warsztaty to 10 cotygodniowych spotkań, które będą odbywały się w czwartki od 18.00 do 21.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie. Zaczynamy 2⃣3⃣ września 2021.
KTO PROWADZI ❓
Aneta Rokicka – wykładowca BENNEWICZ Instytut Kognitywistyki, coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Prywatnie mama 16-letniego Dawida i 12-letniej Nadii
ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE
Na Warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona do 10). Zgłoszenia: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł warsztatów – prosimy przesłać na adres 📧 biuro@wyobrazsobie.org.pl
Jeżeli masz pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego ☎ z koordynatorką projektu Panią Pauliną Góralczyk 515-872-612.
🎁 CHCESZ WESPRZEĆ DZIAŁANIA NASZEJ FUNDACJI ❓
🔹 Udostępnij wydarzenie na swojej osi czasu
🔹 Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy on-line za pośrednictwem serwisu fanimani.pl
🔹 Możesz też przekazać darowiznę na nasze działania ➡ 85 1240 1444 1111 0010 7419 9061
„Zadanie realizowane jest w ramach współpracy z Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina i finansowane z budżetu Gminy Skawina w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Skawina na 2021 rok”
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera