REKRUTACJA TRWA: SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW – MODUŁ I

SDR poprawna

O CO CHODZI❓
✅ Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – to program prowadzony w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz o książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły”.
✅ Warsztaty są autorstwa Joanny Sakowskiej z Ośrodka Rozwoju Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, u której szkoliła się nasza trenerka.
✅ Program uczy nie tyle „metod” co budowania relacji opartej na dialogu i szacunku dla obu stron – rodzica i dziecka.
✅ Podczas spotkań grupowych, rozmów, sięgania do wspomnień, własnych doświadczeń, wykonywania ćwiczeń podczas zajęć, a także w domu – nauczysz się jak odkrywać to co dobre i piękne zarówno w Tobie, jak i u Twoich bliskich.

Poruszymy takie tematy jak:
📌 GRANICE jak je wyznaczać i po co?
📌 UCZUCIA I EMOCJE jak sobie z nimi radzić i jak pomóc dziecku?
📌 WSPÓŁPRACA jak zachęcać dziecko do nauki i obowiązków?
📌 SAMODZIELNOŚĆ jak zachęcać do samodzielności?
📌 KARANIE karać czy nie karać?
📌 KONFLIKTY I PROBLEMY jak je rozwiązywać bez „wygranych” i „przegranych”?
📌 POCHWAŁY jak chwalić by wzmocnić poczucie własnej wartości?
📌 ROLE W RODZINIE jak uwalniać dzieci od przyklejonych etykiet?

KIEDY I GDZIE❓
Spotkania będą odbywać się w siedzibie Fundacji przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie. Warsztaty będą realizowane przez 2 weekendy:
🌀 13 listopada – godz. 9:00-18:00
🌀 14 listopada – godz. 9:00-15:00
🌀 20 listopada – godz. 9:00-18:00
🌀 21 listopada – godz. 9:00-15:00

KTO PROWADZI ❓
Aneta Rokicka – coach i trenerka rozwoju osobistego, trenerka międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Obecnie w procesie akredytacji w BENNEWICZ Instytut Kognitywistyki. Jest realizatorką wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Realizatorka Akademii Emocji – programu wspomagania rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży. Prywatnie mama 16-letniego Dawida i 12-letniej Nadii

JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
Na Warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona do 10). Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł Warsztatów prosimy przesłać na adres biuro@wyobrazsobie.org.pl
Jeżeli masz pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorem projektu: Panią Pauliną Góralczyk – pod numerem telefonu 515-872-612.

🎁 CHCESZ WESPRZEĆ DZIAŁANIA NASZEJ FUNDACJI ❓
🔹 Udostępnij wydarzenie na swojej osi czasu
🔹 Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy on-line za pośrednictwem serwisu fanimani.pl
🔹 Możesz też przekazać darowiznę na nasze działania ➡ 85 1240 1444 1111 0010 7419 9061

 

„Zadanie realizowane jest w ramach współpracy z Biurem Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina i finansowane z budżetu Gminy Skawina w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2021”

Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera