REKRUTACJA TRWA: LATO ŚWIATOZMIENIACZY – TYGODNIOWE WARSZTATY

LATO ŚWIATOZMIENIACZY – TYGODNIOWE WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT!

Jednym z najważniejszych zadań, jakie mamy do wypełnienia jest pozostawienie świata lepszym, niż go zastaliśmy. Warto już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach chęć czynienia dobra i dawać im poczucie sprawstwa oraz przekonanie, że mogą i potrafią zmieniać świat!
JAK TO ZROBIĆ ❓
Celem naszych warsztatów jest zainteresowanie dzieci tematami związanymi z odpowiedzialną konsumpcją, ochroną środowiska lokalnego oraz zmotywowanie ich do podjęcia świadomych działań na rzecz społeczności lokalnej.
DLACZEGO WARTO ❓
W Fundacji Wyobraź sobie edukujemy przez zabawę – jak❓
Główną sprawnością, którą będą zdobywać dzieci będzie Sprawność Zespołowa ➡ ŚWIATOZMIENIACZ / ŚWIATOZMIENIACZKA 🌍 Będziemy łączyć rozwój z zakresu edukacji artystycznej z rozwojem świadomości obywatelskiej. 🌎
W 5 dni zrobimy aż 10 warsztatów ❗
1⃣ Światozmieniacz czyli kto❓🧍‍♀
2⃣Uczymy się, aby zmieniać świat❗🌏
3⃣Czy jest mi potrzebny kolejny gadżet❓📱
4⃣Upcykling, czyli nie wszystko musi być nowe. 👚
5⃣Wielu ludzi, jeden świat. Widzieć więcej. 🧍🧍‍♀
6⃣Różnorodność świata. 🌎
7⃣Możemy pomóc przyrodzie. Poznajemy zasadę 3R. ♻
8⃣Skąd pochodzi ryż❓🍚
9⃣Akcja! Światozmieniacze w działaniu🐝
🔟Wyjdź w świat❗ Działaj❗🗣📣
KIEDY I GDZIE ❓
➡ Warsztaty będą odbywać się przez 5 dni od 9 sierpnia do 13 sierpnia 2021 ➡ zbiórkę uczestników rozpoczynamy od 7:30 do 9.00 (w zależności od potrzeb rodziców) i kończymy o 16.30. Półkolonia odbędzie się w siedzibie Fundacji Wyobraź Sobie przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie.
JAKI JEST KOSZT ❓
➡ Koszt tygodniowych warsztatów wynosi 590 zł z wyżywieniem (drugie śniadanie, obiad z podwieczorkiem, woda, soki, owoce) ❗🌏
KTO PROWADZI ❓
Maja Lisowska – przyrodniczka, nauczycielka, popularyzatorka nauki. Uczy przyrody i biologii w Kangurowej Szkole Podstawowej w Krakowie, prowadzi warsztaty dla dzieci (czasem również tych dużo starszych) w ramach zajęć pozalekcyjnych w szkołach i przedszkolach, domach kultury oraz pikników naukowych. Prowadzi sekretariat Polskiego Konsorcjum Polarnego, a polarne rejony Ziemi są jej naukową pasją.
Aneta Rokicka – coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Prywatnie mama 16-letniego Dawida i 12-letniej Nadii.
JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
Ilość miejsc jest ograniczona do 12. Zgłoszenia przyjmujemy na adres 📧 biuro@wyobrazsobie.org.pl lub pod numerem telefonu ☎ 515 – 872 – 612. Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu – Panią Pauliną Góralczyk