Przyszedł czas na oficjalne podsumowanie jednego z naszych najważniejszych projektów dla dzieci i młodzieży. Projektu, który stawia na rozwój umiejętności XXI w. takich jak kreatywność, myślenie projektowe, myślenie dywergencyjne, współpraca w zespole itp.
Mowa oczywiście o projekcie..
“OD WYOBRAŹNI DO INNOWACJI”
Grupa 18 uczestników programu pracowała nad kreatywnymi wyzwaniami oraz przygotowywała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Jedna z naszych drużyn zajęła II miejsce w Wyzwaniu Artystycznym!! To dopiero coś!
Tę część projektu realizowaliśmy od 17 marca do 15 września. W ramach projektu “Od wyobraźni do innowacji” zorganizowaliśmy:
Warsztaty dla drużyn na które składały się: cotygodniowe spotkania, maratony oraz próby przed Ogólnopolską Olimpiadą Kreatywności – co dało łącznie 66 warsztatów
Akademię Filmową, która składała się z 3 części: „Proces tworzenia filmu – kto i jak to robi”, „Oprawa wizualna: scenografia, kostiumy, wizaż i rekwizyty”, „Łączenie i cięcie – tajemnicza sztuka montażu obrazu i dźwięku” – co dało łącznie 15 warsztatów
Udział 3 drużyn w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności
Wakacyjne wyzwania kreatywne – co dało łącznie 10 warsztatów
To był dla nas świetny czas! 🙂 Nie możemy doczekać się dalszej pracy i przygotowań do kolejnej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności w 2022 roku. Projekt “Od wyobraźni do innowacji” bazuje na międzynarodowym programie “Destination Imagination”. Jest to największy na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach.
daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni
jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty
zachęca dzieci i młodzież do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony
pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości!
w programie odkrywane są często ”nieoszlifowane diamenty”, a dzieci o różnorodnych predyspozycjach stają się: technikami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, językoznawcami, muzykami. 😉
„Zadanie realizowane jest w ramach współpracy z Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina i współfinansowane z budżetu Gminy Skawina w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Skawina na 2021 rok”