WYOBRAŹ SOBIE MOSTY ZAMIAST MURÓW – PODSUMOWANIE ROZWOJU INSTYTUCJONALNEGO

Grafika fundraising II

PODSUMOWANIE ETAPU I ROZWOJU INSTYTUCJONALNEGO W RAMACH PROJEKTU „WYOBRAŹ SOBIE MOSTY ZAMIAST MURÓW”

Przyszedł czas, aby przedstawić Wam nasze postępy w rozwoju instytucjonalnym. Ostatnie 9 miesięcy było dla nas okresem intensywnej pracy ➡ podnosiliśmy swoje kompetencje, uczyliśmy się obsługi nowych systemów oraz wprowadzaliśmy nowe procedury, które już pozostaną w Fundacji na stałe. 🙂
Mamy nadzieję, że wy również odczuwacie zmiany oraz widzicie nasze postępy w komunikacji z Wami. Co się wydarzyło od stycznia? Zobaczcie sami:
1⃣ Podnosiliśmy kompetencje fundraisingowe zespołu:
🔸 Od stycznia nasza prezeska Aneta Rokicka brała udział w 5-mięsiecznym szkoleniu pt. „Zawodowy Kurs Fundraisera” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, Polish Fundraising Association. To kurs który jako jedyny w Polsce certyfikowany jest przez European Fundraising Association
🔸 Również nasza koordynatorka Paula Góralczyk poświęciła wiele czasu podnosząc swoje kompetencje fundraisingowe. Brała udział w szkoleniach organizowanych przez Centrum Współpracy z Organzacjami Pozarządowymi, które miały na celu naukę umiejętności pisania wniosków grantowych oraz efektywnej komunikacji marketingowej, webinarach z cyklu „Akademia Fani-Mani”, które uczyły od podstaw jak ulepszyć swoje kontakty z darczyńcami oraz szkoleniach „Lepsze NGO”, które pozwoliły zapoznać się z zagadnieniami związanymi z kampanią fundraisingową, a także sposobami jej prowadzenia.
2⃣ Zakupiliśmy narzędzia fundraisingowe oraz infrastrukturę informatyczną:
🔸 Wdrożyliśmy system CRM OPTIMA, dzięki któremu nasza komunikacja z Wami będzie przebiegała dużo lepiej! 😉
🔸 Wdrożyliśmy Krajowy Integrator Płatności T-Pay na naszej stronie, gdzie pojawił się przycisk „PRZEKAŻ DAROWIZNĘ”! Dzięki temu, paroma kliknięciami możecie wesprzeć Fundację dowolną darowizną! 🙂
🔸 Nawiązaliśmy również efektywną współpracę z organizacją TechSoup, dzięki której uzyskaliśmy bezpłatnie pakiet Microsoft Office w wersji Buisness.
🔸 Wdrożyliśmy również regularny mailing kanałem GetResponse, dzięki któremu dostajecie nasz newsletter!
3⃣ Przygotowujemy się również do kampanii fundraisingowej:
🔸 Odbyły się m.in. spotkania mentoringowe ze specjalistami z Armiger, Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, Polish Fundraising Association oraz przedstawicielami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pojawiliśmy się również na spotkaniu fundraiserów z całej Polski, które odbyło się w Toruniu.
🔸 Kolejnym działaniem było nawiązanie wstępnej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, pierwszy mały krok za nami.
Jeśli masz sklep lub firmę i chciałbyś/abyś podjąć się współpracy barterowej ➡ zapraszamy do kontaktu!
4⃣ Ważnym krokiem w rozwoju projektu było też pozytywne rozpatrzenie wniosku o współfinansowanie wkładu własnego z budżetu Gminy Skawina ‼ Była to jedna z bardzo dobrych wiadomości na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i zaangażowanie Urzędu Miasta i Gminy Skawina w rozwój projektu „Wyobraź sobie mosty zamiast murów”!
Przed nami jeszcze bardziej intensywny etap II rozwoju instytucjonalnego. Jesteście ciekawi co się będzie działo jeszcze w tym roku? Zaplanowane zostały następujące działania:
🔹 Certyfikacja na zawodowych fundraiserów 🏅
🔹 Aktywny udział w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu
🔹 Przygotowanie strategii i kampanii fundraisingowej
🔹 13. Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu
🔹 Uzyskanie statusu OPP
Projekt realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt objęty jest patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz wkład własny współfinansowany jest ze środków budżetu Gminy Skawina.
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera