Teatr Tańca – Edycja 1

191842516_311630040553336_8486816510022739638_n

Teatr tańca emocje wyrażane ciałem.
🎯 O CO CHODZI ❓
Teatr tańca jest pojemnym gatunkiem, wszystko w nim może się zdarzyć: artyści mogą wykonywać partie wokalne i mówione, choreograf może zaskakiwać efektami wizualnymi, intensywniej pracować z obrazem, ale to co przede wszystkim wydarzy się w tym projekcie to TANIEC.
Taniec to piękne zjawisko może pomagać, leczyć, uspokajać i pobudzać. Przy realizacji Teatru Tańca będziemy wykorzystywać techniki terapii tańcem i analizy ruchu m.in. Laban Bartenieff Movement System. Jeśli chcemy zachować własną równowagę psychiczną, powinniśmy umiejętnie wykorzystać wszelkie chwile spokoju i odprężenia. W tym wszystkim, i w wielu innych kwestiach, może pomóc nam relaks poprzez ruch, taniec, muzykę.
Terapia Tańcem opiera się na kompleksowym ujęciu człowieka uważając za jednakowo ważne i wzajemnie ze sobą powiązane: myślenie, emocje, ruch oraz odczucia płynące z ciała.. Jeśli nawet odetniemy się od uczuć, to zablokowane napięcie wróci do naszej psychiki i wpłynie na nasze funkcjonowanie i samopoczucie. W ciele zapisana jest nasza historia i poprzez ciało mamy szanse ją wyrazić.
📌 DLACZEGO WARTO ❓
Szukamy nieprofesjonalnych uczestników, którzy chcą spróbować swoich sił w artystyczno-tanecznym krótkim spektaklu. Będzie to połączenie opowieści i tańca.
Projekt dedykowany jest do osób dorosłych lub dorosłych z dziećmi od 7 roku życia

Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera