„Szkoły Dialogu”

sql dialogu3

Drugie spotkanie „Szkoły Dialogu” już za nami 🏫👩‍🎓📚👨‍🎓 Tematem były GRANICE 😱💪🙅‍♀
⛔ Bez wątpienia nasze granice pomagają nam odkryć, kim jesteśmy. Gdy dorastało się w rodzinie, w której nie chroniono integralności jej członków, później nie jest łatwo samemu wyznaczać swoje granice i bronić prawa do własnych fundamentalnych potrzeb.
⛔ Jesper Juul napisał 💬 „Ostatnie pięćdziesiąt lat doświadczeń i badań nauczyły nas, że umiejętność stawiania granic jest najważniejszym kryterium zdrowia psychicznego i odpowiedzialności społecznej dorosłego człowieka”
⛔ Nie ulega jednak wątpliwości, że INTEGRALNOŚĆ OSOBISTA to centralna wartość w życiu rodziny. Jest to suma uczuć, wartości i potrzeb jednostki. Przez długi czas wychowanie dzieci wiązało się z gwałceniem ich integralności, czyli ich psychicznych i fizycznych granic. Takie postępowanie uważano za właściwe i wskazane. Dzisiaj budujemy relacje rodzinne na poszanowaniu integralności wszystkich członków rodziny, w czym kluczową rolę odgrywa empatia, czyli zrozumienie uczuć i potrzeb innych.
….. ale o tym już na kolejnych warsztatach 😁
Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Biurem Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina i finansowane z budżetu Gminy Skawina.
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera