„Szkoła dla Rodziców w oparciu o wartości chrześcijańskie”

sql dla rodziców chrz

„Szkoła dla Rodziców w oparciu o wartości chrześcijańskie” to projekt łączący program profilaktyczny, którego realizatorem jest Aneta Rokicka z perspektywą duchowości chrześcijańskiej, którą przedstawi Jacek Orłowski.
🤔 O CO CHODZI ❓
Szkoła dla Rodziców w oparciu o wartości chrześcijańskie ➡ to cykl 3 warsztatów inspirujących, których celem jest zainspirowanie do refleksji nad własnym podejściem do rodzicielstwa, wychowania, swojej relacji z dziećmi lub – szerzej – relacji z innymi. Fundamentem warsztatów będą wartości, które bez względu na to ile mamy lat i jakie mamy życiowe doświadczenia, podnoszą jakość naszego życia i wpływają na poziom odczuwanego szczęście i satysfakcji. Warsztaty mają na celu również odpowiedzi na pytania czy poprzez rodzicielstwo można kształtować duchowość rodziców i dzieci oraz jak poprzez wartości chrześcijańskie tworzyć w domu rodzinnym bezpieczną i przyjazną przestrzeń do rozwoju wszystkich członków rodziny.
✅ SZACUNEK ➡ 4 kwietnia 2020
✅ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ➡ 18 kwietnia 2020
✅ ODWAGA/AUTENTYCZNOŚĆ ➡ 2 maja 2020
💕 DLACZEGO WARTO ❓
🌀 Szacunek ➡ jest wartością moralną, wskazówką, jak traktować siebie i innych ludzi, by nie naruszyć swojej ani cudzej godności. Godność jest wrodzoną i niezbywalną cechą każdego człowieka, niezależną od jego płci, wieku, kondycji umysłowej czy fizycznej, wykształcenia, stanu posiadania czy pozycji społecznej. Szacunek jest fundamentem wszystkich innych wartości moralnych.
W kontekście członków rodziny równa godność i szacunek to jedyna rozsądna alternatywa dla tradycyjnego autorytarnego modelu rodziny opartego na hierarchii. Jednak nie oznacza ona, że dzieci mogą tyle samo, co dorośli. Ci ostatni wciąż sprawują funkcję przewodnika i przywódcy w rodzinie.
🌀 Szacunek ➡ jest też jedną z fundamentalnych wartości w chrześcijaństwie. Od „bojaźń Boża (rozumiana właśnie w kulturze hebrajskiej jako szacunek) początkiem mądrości”, jednego z najbardziej znanych i najstarszych cytatów biblijnych, który już na początku zakłada „fundament” relacji Boga z człowiekiem oparty na szacunku i miłości dla Stwórcy, aż do wszechobecnego w Biblii szacunku dla życia, szacunku dla innych, dla tego co trudne, niezrozumiałe, „inne”, szacunku dla rodziców i rodziców dla dzieci. Szacunek nie oznacza jednak poddaństwa, bezmyślnego posłuszeństwa. Można z szacunkiem się różnić, z szacunkiem odmówić, z szacunkiem się nie zgodzić. (Jacek Orłowski)
✅ Poruszymy takie tematy jak:
🎯 WPROWADZENIE ➡ relacje, wartości, duchowość chrześcijańska
🎯 GRANICE i KOMUNIKACJA ➡ jak je wyznaczać i po co? jak mówić NIE z czystym sumieniem?
🎯 UCZUCIA I EMOCJE ➡ jak sobie z nimi radzić i jak pomóc dziecku? Jak różnicować złość, agresję i przemoc?
📆 KIEDY I GDZIE ❓
Pierwszy warsztat inspirujący „Szacunek” odbędzie się 4 kwietnia 2020 w godzinach od 9.00 do 17.00 Kościele Zielonoświątkowym Syloe w Skawinie, ul. Okrężna 5
💁 KTO PROWADZI ❓

Aneta Rokicka

– prezeska Fundacji Wyobraź sobie, wykładowca Instytutu Kognitywistyki BENNEWICZ, coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym oraz realizatorka Akademii Mocy – programu wspomagania rozwoju emocjonalnego u dzieci i młodzieży. Prywatnie mama 14 -letniego Dawida i 10 -letniej Nadii.

Jacek Orłowski – pastor, dziekan Dekanatu krakowskiego, absolwent Seminarium Teologicznego w Ustroniu, King’s Bible School w Oxford (E4 Bible Training Course), oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (jęz. angielski), obecnie Uniwersytet Pedagogiczny. Jest wykładowcą i kaznodzieją, nauczycielem licealnym z wieloletnim doświadczeniem, wychowawcą, mentorem wielu pastorów i liderów. Jego szczególną pasją i – jak wierzy – apostolskim powołaniem jest nauczanie, wspieranie, wyposażanie do służby i budowanie społeczności lokalnych, wspólnot kościelnych, w szczególności ich liderów i pastorów. Dużo podróżuje i jest bardzo zaangażowany w budowanie lokalnych team’ow/zespołów przywódczych. Jest też muzykiem, zaangażowanym przez wiele lat w służbę uwielbienia, twórcą i kreatorem zespołów muzycznych, autorem pieśni i wielu utworów muzycznych różnych stylów. W 2002 roku, rozpoczął służbę pastorską w Nowym Sączu. Od kilku lat zaangażowany we wspieranie i budowanie Kościoła w Żyrardowie. Obecnie, odpowiadając na Boży głos, pełniący tam funkcję pastora.
🖊 JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
Ilość miejsc jest ograniczona do 20. Zgłoszenia przyjmowane są na adres 📧 pastor@ blizejjezusa.pl lub pod numerem telefonu ☎ 501 – 023 – 197 (pastor Robert Nowak)
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera