nasze projekty

Rozwój Fundacji

86. Rozwój instytucjonalny i misyjny Fundacji Wyobraź sobie

STAŁE ELEMENTY w części rozwijanej: 

Cel projektu: 

Celem projektu “Rozwój instytucjonalny i misyjny Fundacji Wyobraź sobie” jest  ustabilizowanie sytuacji finansowej fundacji poprzez dywersyfikację źródeł przychodów i zmianę ich struktury, zwiększenie rozpoznawalności Fundacji, profesjonalizację działań misyjnych oraz zapewnienie trwałości rezultatów i całościowego zrównoważonego rozwoju instytucjonalnego i misyjnego Fundacji. 

  

Zaplanowane działania:

  • opracowanie strategii rozwoju organizacji
  • opracowanie i wdrożenie strategii fundraisingowej
  • opracowanie i wdrożenie strategii marketingowej 
  • uzyskanie rekomendacji dla programu Akademia Emocji w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom

 

Podsumowanie realizacji: 

ETAP 1 – ROK 2022:

Konkurs w ramach priorytetu #PROO1a organizowany co roku dla organizacji pozarządowych przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego daje organizacjom ogromną szansę na rozwój.

Nasza Prezeska Aneta Rokicka pisała ten wniosek kilkukrotnie, corocznie zastanawiając się co jeszcze może poprawić, czego się nauczyć, jak zaplanować rozwój organizacji, by doprowadził Fundację przede wszystkim do STABILNOŚCI w działaniach, to tego by nie czekać na kolejną dotację, czy do tego by nie zastanawiać się z czego pokryjemy np. rachunki za media.

I tak oto powstał 3-letni plan, który na tyle przekonał ekspertów Grantodawcy, że w zeszłym roku znaleźliśmy się w gronie 94  organizacji (z ponad 1700 aplikujących), które otrzymały wsparcie na jego realizację. Warto się nie poddawać i aplikować kolejny i kolejny i kolejny raz.

Ostatnie 3 miesiące roku 2022 były dla nas czasem bardzo intensywnej pracy: 

Zespołowo opracowaliśmy zarys strategii rozwoju. To co będzie ważne dla Was to fakt, że wydzieliliśmy obszary, którymi będziemy się zajmować przez najbliższe lata:

Te skierowane do dzieci i młodzieży to:

  • EDUKACJA GLOBALNA
  • UMIEJĘTNOŚCI PRZYSZŁOŚCI
  • ROZWÓJ EMOCJONALNO – SPOŁECZNY

Te skierowane do osób dorosłych to:

  • ROZWÓJ OSOBISTY
  • ROZWÓJ RODZINY

Już niebawem zobaczycie całą naszą nową ofertę, przedstawimy liderki i liderów tych obszarów oraz opowiemy Wam jakie mają plany na najbliższy czas.

Intensywnie pracujemy nad naszym działem FUNDRAISINGOWYM, czyli osobami, które będą dbały o to by pozyskiwać dla nas fundusze.  Szukamy tu jeszcze 2 osób, które zajmą się obsługą darczyńców – jeśli jesteś zainteresowany współpracą odezwij się do nas na adres: biuro@wyobrazsobie.org.pl

Działem fundraisingu będzie się zajmowała Agnieszka Gajewska.

Nawiązaliśmy szkoleniową i mentoringową współpracę z Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, Polish Fundraising Association. Nowe dołączające do nas osoby, będą miały gwarancje szkoleniowego wsparcia.

Intensywnie z zespołem Fundacji pracowaliśmy nad nową identyfikacją wizualną Fundacji, przy wsparciu Bloomvise i już niedługo poznacie fundacyjną postać, która będzie nam towarzyszyła w naszych działaniach

Opracowywaliśmy też dla Was różne ekologiczne i wspierające rozwój gadżety

Poprawiamy naszą stronę internetową, również po to, żeby zwiększyć jej poziom dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Absolutnym HITEM i NOWOŚCIĄ jest też nasza młodzieżowa grupa Tik-Tokową (którą zaopiekuje się Sylwia Krzywy)i Młodzieżowa TELEWIZJA (którą pod swoją mentorską opiekę wzięła Anna Suder)

Zobaczycie też niebawem filmy promocyjne, a że działem promocji zajmuje się Katarzyna Szybisty to sami nie możemy doczekać się publikacji.

Zakupiliśmy też wyposażenie na super ekstra rozrywkę dla dzieci, której jeszcze w Skawinie nie było, na nasze coroczne czerwcowe ŚWIĘTO WYOBRAŹNI

I kolejna nowość – szykujemy dla Was STREFĘ ROZWOJU – platformę e-learningową, o niej też więcej usłyszycie niebawem od Grażyna Olewicz.

Dodatkowo zakupiliśmy niezbędny do codziennej pracy sprzęt typu laptopy, drukarki czy kamerę, gdyż przez ostatnie 5 lat pracowaliśmy głównie na sprzęcie prywatnym.

A to jeszcze nie wszystko: przygotowujemy podręczniki, zeszyty ćwiczeń, wdrażamy nowy system do budżetowania czy zarządzania projektami. Przyjmujemy inne organizacje na wizyty studyjne. Wsparliśmy też kilka organizacji w aplikowaniu o środki w tej edycji – szczerze i z serca dzieliliśmy się własnym doświadczeniem.

 

Grantodawcy

Do pobrania

Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera