RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI

💕 DLACZEGO WARTO ❓
„Rodzeństwo bez rywalizacji” to drugi moduł adresowany do Rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko lub oczekują kolejnego i brali już udział w pierwszej części warsztatu. Celem warsztatu jest zrozumienie skąd się bierze zazdrość między rodzeństwem i co rodzice mogą zrobić, aby mimo doświadczanej zazdrości rodzeństwo dowiedziało się jak ze sobą współpracować a rodzice nie tracili sił na powracające i często bezskuteczne próby godzenia skłóconych.

 

 

Poruszymy takie tematy jak:
RODZINA POCHODZENIA ➡ jej wpływ na postawy rodzicielskie
ZAZDROŚĆ ➡ jej źródła między dziećmi, jej wpływ na wzajemne relacje
PORÓWNANIA ➡ a inne sposoby motywowania dzieci do działania
ULUBIEŃCY ➡ równo czy sprawiedliwie?
EGOIZM ➡ jak sobie z nim radzić?
RYWALIZACJA ➡ szkody czy korzyści?
ROLE W RODZINIE ➡ wpływ na relacje między rodzeństwem
KŁÓTNIE I BÓJKI ➡ właściwe sposoby reagowania
TRUDNE KONFLIKTY ➡ rodzic mediator
KOLEJNOŚĆ URODZIN ➡ a charakter i funkcjonowanie w rolach

📆 KIEDY I GDZIE ❓
Warsztaty to 10 cotygodniowych spotkań, które będą odbywać się w czwartki od 18.00 do 21.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie. Zaczynamy 13 lutego 2020.

💰 JAKI JEST KOSZT ❓
➡ Dla mieszkańców Gminy Skawina warsztaty mogą być dofinansowane ze środków budżetu Gminny Skawina (rozpatrzenie ofert konkursowych winno nastąpić w terminie nie dłuższym niż do dnia 10 lutego 2020 r) – przyjmujemy wstępne zgłoszenia. O wynikach konkursu i koszcie warsztatów poinformujemy tak szybko, jak to będzie możliwe.
➡ Na każde Warsztaty mamy również bezpłatne miejsca. Jeżeli odpłatność stanowi jedyną przeszkodę w uczestnictwie w Warsztatach – skontaktuj się z nami telefonicznie ☎ 602-516-635.
➡ Dla osób spoza Gminy Skawina koszt udziału wynosi 500 zł. (50 zł. za jedno spotkanie)

💁 KTO PROWADZI ❓
Aneta Rokicka – opis kwalifikacji w zakładce Zespół

🖊 JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
Na Warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona do 12). Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł Warsztatów prosimy przesłać na adres 📧 biuro@wyobrazsobie.org.pl

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy:

Informujemy, że przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Fundację Wyobraź Sobie w celach związanych z realizacją niniejszego formularza na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2016.922 t.j. ze zm.). Przysługuje Państwu prawo kontroli przetwarzania danych, w tym uzyskiwania informacji, żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia.