Rodzeństwo bez rywalizacji

Rodzieństwo bez rywalizacji 2

Rodzeństwo bez rywalizacji ⤵ dzisiaj rozmawialiśmy o kłótniach i bójkach, o różnych poziomach konfliktów i o życiu w izolacji.
🎨 Nachodzi mnie dziś refleksja, że człowiek jest twórcą. Codziennie tworzy własny portret. Zmieniają się okoliczności czy sytuacje. Czasami poziom lęku narasta. Każdy dzień daje jednak możliwość podjęcia decyzji, choćby takiej czy wezmę telefon i zadzwonię do kogoś bliskiego ☎
🖌 Malujemy obraz swojego życia codziennie, ale czy jesteśmy zadowoleni z obrazu ❓ Czy wykorzystujemy w pełni swój potencjał ❓ Czy mamy solidne fundamenty, osadzone w wartościach i życiowych priorytetach ❓
🗨 Jednym ciężej o tym myśleć w obecnych okolicznościach, innym łatwiej …. a dzieci ….. rosną. Dopiero się rodziły, a już mają 15 czy 17 lat.
❤ Wychowanie to nadawanie kierunku, przygotowywanie do drogi, pokazywanie możliwości, ale będzie ono trudniejsze, jeśli nie odpowiemy sobie na pytania: kim jesteśmy i jaki jest sens naszego życia❓
🎯 Z każdymi warsztatami łatwiej będzie odpowiadać sobie na pytanie o to, czego chcemy dla siebie, dla swojej rodziny, dla dzieci. Potrzeba jednak do tego i DETERMINACJI i ODWAGI.
💙 I najważniejsze na dziś. Seneka twierdził, że „Nie ośmielamy się robić wielu rzeczy, ponieważ są one trudne, ale one są takie, ponieważ nie odważamy się ich spróbować”.
Odwagi w poszukiwaniu sensu i ustalaniu priorytetów życzę i Wam i sobie … 😁🙏
Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Biurem Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina i finansowane z budżetu Gminy Skawina.
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera