EKOŚWIATOZMIENIACZE

123138487_2820810964907145_643017853729051464_o

🌍🌏 EKOŚWIATOZMIENIACZE – WARSZTATY DLA TRENERÓW❗
W miniony weekend, w niewielkich grupach, bo w związku z obostrzeniami tylko 4 osobowych – spotkałyśmy się, by w ramach projektu „Eko-światozmieniacze” dyskutować o ekologii♻, edukacji globalnej🚮, zmianie klimatu☀ i światozmienianiu🌍. Podczas interaktywnych warsztatów:
✅Dyskutowałyśmy nad tym czy jest globalne ocieplenie, jakie są jego przyczyny i skutki.
✅Odkrywałyśmy funkcjonujące już, światozmieniające i ekologiczne rozwiązania, takie jak Zero Waste, Gospodarka o obiegu zamkniętym, Zasada 3R.
✅Dyskutowałyśmy o segregacji śmieci i ograniczeniu odpadów.
✅Poznawałyśmy historie światozmieniaczy i światozmieniaczek, inicjatyw i organizacji działających na rzecz naszej planety, takich jak Banki żywności, Latin Latas, SGFE, Tonle, The Sustainable Self, Food ways, Forewear, Eco-maximus czy Share toy.🧍🧍‍♀
✅Dowiadywałyśmy się gdzie i w jakich warunkach produkowane są nasze ubrania oraz żywość i jakie ma to konsekwencje na poziomie lokalnym i globalnym.
✅Poznawałyśmy historię Ziemi🌍 i jej zasobów spacerując po linii czasu.🌿
✅Rozszerzałyśmy naszą wiedzę dotyczącą spożywanego przez nas jedzenia, sprawdzając skąd importujemy naszą żywność, dyskutując dlaczego wegetariańsko znaczy bardziej ekologicznie i o co chodzi z tym olejem palmowym, weryfikując naszą wiedzę o lesie i drzewach, itd. 🌳
Dziękujemy za udział i czekamy z niecierpliwością na kolejny krok – bezpłatne zajęcia dla dzieci❗
Projekt realizowany we współpracy z

ExChange the world

przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera