Dasz radę

To propozycja indywidualnej pracy z dzieckiem według metody 15 kroków Dam Radę oryg. Kids’ Skills stworzona przez fińskiego psychiatrę Bena Furmana, na bazie podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Metodę tą cechuje prostota.  Skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

💕 DLACZEGO WARTO ❓

Istotą metody jest wspieranie dziecka w jego rozwoju, począwszy od np. nauki ubierania się a kończąc na zmianie zachowania lub radzenia sobie z emocjami. Autor programu twierdzi, że większość problemów dziecka z emocjami i zachowaniem może zostać przezwyciężonych za pomocą tej metody. Jest to forma pracy, w której osoby pracujące z dzieckiem skupiają się przede wszystkim na zmianie, która ma nastąpić. Problem jest przekształcany w umiejętność, którą dziecko mogłoby się nauczyć. Dzięki temu dziecko chętniej współpracuje. Dziecko ma wpływ na to, kto je będzie wspierał, jak będzie ćwiczyło daną umiejętność, jak osoby wspierające będą mu przypominać o tym czego się uczy na wypadek gdyby o tym zapomniało. Bardzo ważnym elementem jest też planowanie wraz z opiekunami tego w jaki sposób będzie świętowało gdy już nauczy się danej umiejętności, oraz oczywiście samo świętowanie.

 

Metoda sprawdza się w szerokim spektrum problemów. Dowiodła swoją użyteczność w przypadku:
• lęków,
• zaburzeniach koncentracji,
• złych nawyków,
• napadów złości,
• depresji,
• nadpobudliwości,
• problemów z jedzeniem i snem,
• moczenia nocnego,
• zaburzeń depresyjno – kompulsywnych.

 

💰 JAKI JEST KOSZT ❓
➡ Dla mieszkańców Gminy Skawina konsultacje są dofinansowane ze środków …: koszt udziału wynosi … (do ustalenia)

➡ Dla osób spoza Gminy Skawina koszt udziału wynosi 100 zł. za godzinę

💁 KTO PROWADZI ❓
Aneta Rokicka – opis kwalifikacji w zakładce Zespół

📆 KIEDY I GDZIE ❓
➡ Siedziba Fundacji „Wyobraź sobie” przy ulicy Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie
➡ Termin do ustalenia indywidualnego

🖊 JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
➡ Ilość miejsc jest ograniczona do 10 osób

Informujemy, że przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Fundację Wyobraź Sobie w celach związanych z realizacją niniejszego formularza na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2016.922 t.j. ze zm.). Przysługuje Państwu prawo kontroli przetwarzania danych, w tym uzyskiwania informacji, żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia.