warsztaty

SKAWINA (5)

Akademia Nauki – Klasa 2

🔬🔍 Dzieci uwielbiają pytanie „Dlaczego?”. Przygoda na planecie TINA inspiruje do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dzieci poznają przyrodę poprzez stawianie hipotez i ich weryfikację w eksperymentach naukowych.
😃🤝 Aspekt emocjonalny poruszany jest w szeregu dram i gier społecznych, podczas których dzieci odkrywają swoje wewnętrzne bogactwo i uczą się współpracy w grupie.
🧠📚 Dzieci uczą się posługiwać narzędziami z zakresu MAP MYŚLI, technik pamięciowych i szybkiego czytania. Odkrywają własny potencjał i zdolności oraz budują wewnętrzne przekonanie „dam radę w każdej sytuacji”.
Co Twoje dziecko wyniesie z kursu❓
☑ Twoje dziecko pokocha czytanie
☑ Przyspieszy jego tempo i wzmocni rozumienie tekstu
☑ Nauczy się efektywnie notować posługując się mapami myśli
☑ Udoskonali pamięć poprzez opanowanie różnego rodzaju technik pamięciowych tzw. mnemotechnik
☑ Opanuje sztukę relaksu, dzięki której łatwiej i szybciej przyswoi nabywaną wiedzę
☑ Poprawi koncentrację
☑ Będzie rozwijało wyobraźnię i twórcze myślenie poprzez pisanie wierszy, rzeźbienie, rysowanie, przeprowadzanie eksperymentów naukowych
☑ Wzrośnie jego wiara we własne możliwości i poprawa samooceny
☑ Wzrośnie jego efektywność w komunikowaniu się
⚙ Program zajęć:
Na Ziemi ląduje statek kosmiczny, który ma awarię. Dzieci wcielają się w różne role, poznają zwyczaje Tinian – istot lądujących na naszej planecie Ziemia. Dzieci uczestniczą w naprawie statku, poznając przy tym zasady mechaniki klasycznej, aerodynamiki czy chemii. Kursanci wykonują różne ciekawe eksperymenty naukowe, poznają techniki pamięciowe, doskonale się przy tym bawiąc. Listy od Tinian angażują dzieci do różnego rodzaju gier i zabaw rozwijających intelekt, koncentrację i osobowość dziecka.
Program kładzie nacisk na umiejętności szkolne. Dzieci uczą się posługiwać narzędziami z zakresu Map Myśli, technik pamięciowych i szybkiego czytania. Odkrywają własny potencjał i zdolności, dzięki temu budują wewnętrzne przekonanie „dam radę w każdej sytuacji”.
Jest to program specjalnie skonstruowany dla dzieci, które po raz pierwszy pójdą do szkoły i które stawiają dopiero pierwsze kroki na ścieżce czytania. Osnowę programu tworzą tematy prezentujące dzieciom wiedzę o otaczającym świecie. Dzięki eksperymentom i doświadczeniom w dziecku budzi się pasja poznawania i fascynacji światem, zadawania pytań, a co za tym idzie – samodzielnego uczenia się.
🎯 Jak wygląda praca z dzieckiem na zajęciach ❓
📜 Na każdych zajęciach dziecko może zobaczyć lub samodzielnie poeksperymentować na kilka sposobów z określonym zjawiskiem przyrodniczym. Ma okazję zbudować silnik elektryczny, stopić cynę (aby dowiedzieć się, jak dawniej robiono miecze i co to jest punkt topnienia), zaobserwować parowanie wody i osadzanie się kryształów soli. Dzieci produkują dwutlenek węgla, robią z niego gaśnicę i obserwują go w swoim oddechu. Dowiadują się również, że to właśnie dzięki dwutlenkowi węgla rośnie ciasto (pieczemy wtedy pyszne bułeczki). Wulkan wyrzucający lawę i zmieniające kolor w „magiczny” sposób płyny ukazują dziecku reakcje chemiczne kwasów i zasad. Fizyka i chemia stają się dla dziecka bardziej fascynujące niż stresujące. Dziecko buduje w sobie przekonanie, że otaczający świat jest ciekawy, a poznawanie go jest niesamowitą grą i zabawą. Ponieważ dziecko uczy się całym ciałem, ma okazję zaangażować i włączyć wszystkie swoje zmysły.
📜 Podnosimy sprawność i jakość czytania❗
Sprawne czytanie zawsze przyczynia się do lepszego funkcjonowania dziecka w szkole. Aby Dziecko mogło sprawniej i efektywniej czytać, pracujemy z nim nad rozwojem jego wrodzonych możliwości związanych z wyobraźnią i twórczym myśleniem, zdolnością do koncentracji i zapamiętywaniem. Na każdych zajęciach Dziecko rozwiązuje zadania logiczne i matematyczne, co rozwija jego intelekt i przyczynia się do lepszego rozumienia czytanych treści.
📜 Trenujemy pamięć i techniki pamięciowe❗
Trening ten uaktywnia kreatywność i mocno rozbudowuje wyobraźnię dziecka. Dziecko w krótkim czasie zaczyna zapamiętywać duże ilości informacji, bawiąc się przy tym w wymyślanie śmiesznych historyjek. Dzięki tym ćwiczeniom Dziecko nabiera zaufania do siebie i swoich zdolności. Owocem tego jest większa pewność siebie i lepsze radzenie sobie ze stresem szkolnym.
📜 Eksperymentujemy❗
Każdy tekst w podręczniku opisuje ciekawe zjawisko z dziedziny biologii, chemii lub fizyki. Dzieci przed przeczytaniem tekstu wykonują szereg eksperymentów naukowych. Bawią się światłem, obserwują jego załamanie, rozszczepiają je na kolory tęczy. Badają zjawisko fotosyntezy u roślin. Dowiadują się, dlaczego mamy różne pory roku, poznają gwiazdozbiory, hodują rośliny i obserwują, jak różne warunki zewnętrzne (światło, woda) wpływają na ich rozwój. Teksty i eksperymenty pobudzają ciekawość i pasję do uczenia się. Entuzjazm podczas uczenia się w bardzo dużej mierze zależy od tego, na ile „głodne” wiedzy jest Dziecko.
📜 Docieramy do zasobów❗
Program „Mądre Dziecko” jest skonstruowany tak, żeby Dziecko wraz z trenerem mogło odkryć swoje możliwości i talenty. Im bardziej Dziecko jest świadome swoich zasobów, tym ma więcej pewności siebie. Trening ten daje dużo radości i satysfakcji. Przekłada się na ogólne radzenie sobie dziecka w różnych sytuacjach życiowych, relacjach z rówieśnikami i z rodzicami.
📜 Piszemy książki❗
Dzieci podczas zajęć piszą książkę, do której same wymyślają postacie i ich przygody. W ten sposób poznają książki nie tylko jako czytelnicy, ale również jako autorzy.
🧐 Kim jest Akademia Nauki ❓
Od ponad 20 lat prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 14 lat, które rozwijają biegłość czytania, uczenia się oraz postawę „poradzę sobie” opartą na poczuciu własnej wartości.
1998 ➡ od tego roku jesteśmy na rynku
52 ➡ tyle oddziałów Akademii Nauki istnieje w całej Polsce​
4 000 ➡ tylu kursantów tygodniowo uczy się we wszystkich Akademiach Nauki w Polsce​
⏰ KIEDY I GDZIE ❓
📍 warsztaty odbywać się będą w STREFIE ROZWOJU Wyobraź Sobie przy ul. Popiełuszki 8 w Skawinie
📍 startujemy 2 października ➡ 15.00 – 17.00 w ŚRODY
📍 warsztaty odbywać się będą od października 2024 do czerwca 2025
🛒 JAKI JEST KOSZT ❓
Dla mieszkańców Gminy Skawina:
▪ koszt udziału w całym rocznym 56 godzinnym programie wynosi 2800 zł. (50 zł./godzinę), istnieje możliwość wpłat w 10 ratach od września po 280 zł./mc
DODATKOWE ZNIŻKI:
▪ przy kontynuowaniu umowy ➡ zniżka 100 zł.
▪ przy płatności w dwóch ratach (październik, luty) ➡ zniżka 200 zł.
▪ przy płatności za rok z góry ➡ dodatkowa zniżka 300 zł.
Dla uczestników spoza Gminy Skawina:
▪ koszt podwyższony jest o 10% i zostanie przeznaczony na Fundusz Rozwoju Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Skawina
📝 JAK SIĘ ZAPISAĆ ❓
🔹 Jeżeli chcesz najpierw przyjść na Dni Otwarte wypełnij poniższy formularz:
https://skawina.akademianauki.pl/
🔹 Jeżeli jesteś zdecydowany na zapis wypełnij poniższy formularz
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera