Akademia Emocji – podsumowanie

117996777_2750342431953999_3633107657987966270_o
🔹Akademia Emocji – podsumowanie🔹
Za nami kolejna niezapomniana podróż po krainie emocji❗
10 warsztatów podczas pięciu dni ➡ zapoznawaliśmy się bliżej ze strachem, odrazą, złością, smutkiem, radością, z nowymi kolegami, ale również z nami samymi! 😊
🍀Dzień 1 ➡ Akcja integracja! Budowanie drużyny, poznawanie swoich zainteresowań, wspólnych pasji. Tworzenie kodeksu grupy, indywidualnych wizytówek. Bardzo miło było przyglądać się, jak z obcej sobie grupy powoli tworzy się drużyna!
Poniedziałek był również wstępem do głównej tematyki zajęć. Zastanawialiśmy się, jakie emocje znamy, jakie mają kolory i próbowaliśmy relaksacji ze spokojną żabką!
🍀Dzień 2 ➡ Dzień rozpoczęliśmy od wprowadzenia termometru uczuć, zajmowaliśmy się lokalizowaniem poszczególnych emocji w naszym ciele. W czasie warsztatów na świeżym powietrzu doszliśmy do wniosku, że nie da się podzielić emocji na złe i dobre. Wspólnie zgodziliśmy się, że są one po prostu WAŻNE i POTRZEBNE.🤩 Była również chwila na zabawę dramą. Druga część zajęć obejmowała zagadnienia związane z uczuciem strachu: zmiany, jakie wprowadza w ciele, uświadamialiśmy sobie również jego intensywność w różnych dziedzinach życia oraz dlaczego jest nam niezbędny!
🍀Dzień 3 ➡ Po powitaniu i uzupełnieniu termometru uczuć, odważnie podeszliśmy do tematu strachu! Zaczęliśmy od zabawy dotykowej – bardzo sprawnie odgadywaliśmy dziwne przedmioty ukryte w pudełku, dzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Dowiedzieliśmy się, że wstręt może mieć różne oblicza w zależności od kręgu kulturowego. Wielu obcokrajowców dziwią nasze kiszone ogórki, a my krzywimy buzie na widok makaronu z atramentem! Udało nam się stworzyć osobiste „listy obrzydliwości” oraz porozmawiać, nieco poważniej, o odrazie, która może krzywdzić innych. Intensywny dzień trzeci zakończyliśmy wstępem do złości – wykonaliśmy wulkan i przeczytaliśmy opowiadanie o Panu Żabińskim.
🍀Dzień 4 ➡ Poranne zadania miały na uwadze pobudzenie naszej kreatywności i myślenia dywergencyjnego. Poruszyliśmy bardzo istotny temat – radzenie sobie ze złością oraz poszukiwanie jej pozytywnych stron. W praktyce przećwiczyliśmy trudną sztukę mówienia „nie” – dość głośno i na świeżym powietrzu! Przeszliśmy po ścieżce złości, był czas na szczere rozmowy i pytania. Do uczucia smutku wprowadziło nas opowiadanie o kurce Koko, która rozbiła jajko oraz niezastąpione karty emocji, które rozbrajają nawet bardzo poważną atmosferę.
🍀Dzień 5 ➡ Ostatni dzień zaczęliśmy od „powtórki z integracji”. Bardziej pewni siebie, w znanym nam otoczeniu, korzystaliśmy z tego, co już wiemy! Z pomocą dramy poznawaliśmy sposoby wspierania innych, którzy odczuwają smutek. Wspólnie obalaliśmy powiedzenie „chłopaki nie płaczą”, co poprowadziło nas do wartościowej rozmowy i wniosków.
Omawianiu emocji, jaką jest radość towarzyszyły przepyszne lody i świętowanie zakończenia Akademii! 😀
Dziękujemy, było wspaniale!😁
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina w ramach projektu „Akademia Emocji”
Scroll to Top

Chcesz być z nami na bieżąco?
Zapisz się do newslettera