Dlaczego wyobraź sobie

Dlaczego wyobraź sobie

„Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz” George Bernard Shaw

Przypomnij sobie dowolną sytuację, w której stanąłeś przed życiowym wyzwaniem.

Czy pamiętasz tę granicę kiedy już wyobrażasz sobie inne życie i zaczynasz pragnąć go tak bardzo, że nic nie jest w stanie Cię zatrzymać?

Pamiętasz ten pierwszy krok w stronę zmiany? Co wtedy myślisz? Co Cię napędza? Co sprawia,  że zaczynasz działać w zupełnie inny sposób? Przecież zdarza Ci się podjąć ryzyko, wybrać nieznane, zrobić ten pierwszy krok.

Każdy z nas to w życiu przechodzi. Czasami droga od wyobrażenia do rzeczywistej zmiany może być długa. Ale czy nie warto?

Po kilkunastu latach pracy w korporacjach, większych i mniejszych firmach, zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno tak chciałam żyć?, czy naprawdę to chcę zostawić po sobie?, czy to co robię prowadzi do tego, że świat, w którym będą żyły moje dzieci będzie lepszy?

Przypomniałam sobie wtedy, że nie takie miałam marzenia, że nie to samej sobie obiecałam, że chcę w życiu czegoś zupełnie innego.

  • Dawno temu wyobraziłam sobie miejsce przyjazne i bezpieczne dla dzieci. Miejsce do którego można przyjść, miejsce odpoczynku, oddechu, ale i spontanicznej i niczym nieskrępowanej zabawy. Właśnie tworzę takie miejsce, ale nie jest to tylko miejsce dla dzieci.
  • Zapraszam wszystkich rodziców, którzy chcą by ich własny dom był taką bezpieczną przystanią dla ich dzieci. Rodziców, którzy chcą być dla dzieci latarnią morską, przewodnikiem, którzy chcą budować trwałe i wartościowe relacje.
  • Tworzę też miejsce dla wszystkich tych, którzy poszukują bezpiecznego i przyjaznego miejsca w sobie – wewnętrznej przystani. Którzy chcą nauczyć się, jak być reżyserem własnego życia, jak żyć w zgodzie z samym sobą, jak odnaleźć własną drogę i osobiste wartości.

Przez wiele lat wydawało mi się to marzenie z pozoru nierealne. Jednak wyobrażanie sobie tego miejsca doprowadziło mnie w końcu tu – do Fundacji „Wyobraź sobie”. Odnalazłam wewnętrzną siłę i skrywaną przez wiele lat motywację. Przekroczyłam tę granicę i tworzę to, czego chcę.

Powoli, krok po kroku buduję wyobrażone sobie przed laty miejsce, bo przecież „wyobraźnia jest początkiem tworzenia”. I nie stało się to dzięki „czarodziejskiej różdżce, tajemniczym kluczom do sukcesu czy metodom osiągania duchowej pełni”. Stało się dzięki rzeczywistej pracy połączonej z ogromną motywacją, odrobiną dobrego humoru i dystansu do samej siebie.

We wszystkich programach/warsztatach i wydarzeniach, które dzieją się w Fundacji koncentruję się przede wszystkim na:

  • kreatywności, bo wierzę, że to kreatywność jest niezbędna do zrobienia pierwszego kroku. To dzięki niej można wyjść z niejednego życiowego kryzysu i to właśnie ona sprawia, że łatwiej jest ominąć rafy na swojej drodze, zamiast uparcie trzymać się niebezpiecznego kursu
  • osobistej odpowiedzialności, bo tylko dzięki niej można wziąć odpowiedzialność za własne życie i podjąć decyzję o zmianie.

Ja wyobraziłam sobie nowe inne życie. Być może teraz kolej na Ciebie?

Spróbuj wyobrazić  sobie zmianę. Jakie mogą być jej skutki? Może dzięki temu uświadomisz sobie dokąd zmierzasz?

Weź wszystkie życiowe doświadczenia, wybierz te najcenniejsze, i wyobraź sobie nowe, stojące przed Tobą możliwości.

Aneta Rokicka